مرکز آموزش عالی علمی کاربردی

مقدمه

در عصر حاضر  شاهد جهش سریع و بدیع در زیرساختهای علم و فناوری هستیم. حرکت هایی که به مدد آنها باید تحولاتی مبنایی در آینده توسعه علمی دنیا و تحقق ( جامعه دانش بنیان ) روی دهد. از این رو بدون شک تحقق نقشه جامع علمی کشور و حرکت به سوی آرمان های تعریف شده در حوزه علم و فناوری، مصرح در سند چشم انداز جمهوری اسلامی ایران در افق 1404 به همدلی و عزم و انگیزش جهادی در عرصه تعلیم و تربیت بویژه در جامعه دانشگاهی نیازمند است.

حال با توجه به اينكه دانشگاه به عنوان بزرگترين و غني ترين سازمان فرهنگي و علمي كشور نقش بسيار تأثير گذاري در رشد و تعالي محيط ايفاد مي كند و با عنایت به اينكه وجود اين نهاد علمي – فرهنگي سهم بسزايي در افزايش سطح تحصيلات و در پي آن ارتقاي فرهنگ اجتماعي دارد شرکت گسترش انفورماتیک ایران در سال 1376 اقدام به تأسيس مرکز آموزشی علمی کاربردی گسترش انفورماتیک ایران  نمود تا درساير فعاليت هاي تخصصی ، علمي و اجتماعي خود ، خدمتي ديگر به مردمان و شهروندان ارائه نمايد.

واحد آموزش شرکت شامل مرکز علمي كاربردي، مرکزآموزشهای تخصصی کاربردی،  موسسه بین المللی اپتك، بنیاد ICDL و مرکز فنی حرفه ای می باشد. مرکز علمي كاربردي، زير نظر دانشگاه جامع علمي –كاربردي از ابتدای فعالیت تا کنون با جذب بیش از 7564 در 35 رشته و گرایش تحصیلی در مقاطع مختلف کاردانی و کارشناسی فعالیت می نماید.  همچنین با توجه به ظرفیت شناسی انجام شده و مذاکرات صورت گرفته با دانشگاه جامع و با ورود رشته های متعدد تحصیلی در مقاطع مختلف تحصیلی (کاردانی، کارشناسی و کارشناسی ارشد) این مرکز موفق گردیده است در سال 1392 به بزرگترين مركز علمي كاربردي در حوزه IT تبدیل شود و از كليه رشته هاي موجود در اين حوزه در دانشگاه جامع علمی کاربردی کشور بهره مند گردد و همچنین در حوزه بانکی در رشته کارشناسی حرفه ای حسابداری مالی و در سال 1393 در رشته کارشناسی حرفه ای حسابداری بانکی به داوطلبان ارائه خدمت نمايد .

تاریخچه            

پیرو مذاكرات صورت گرفته دربدو تأسيس اين مرکز و انجام هماهنگي هاي مربوطه با سازمانهاي ذيربط (سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران ، وزارت صنعت، معدن و تجارت) امكاناتي جهت شروع فعاليت اين مرکز اختصاص يافت.

فعاليت اين مرکز در بهمن ماه 1376 در طبقه اول ساختمان مرکزی شرکت واقع در خیابان اتحادیه با پذیرش 109 دانشجو در چهار دوره کاردانی ناپیوسته در رشته های نرم افزار کامپیوتر، نرم افزار سیستم، سخت افزار کامپیوتر و تعمیرات سخت افزار کامپیوتر آغاز گردید و با توجه به افزایش دانشجو در آبان ماه 1378 به ساختمان شماره 2 شرکت واقع در خیابان فتحی شقاقی نقل مکان کرد و در سال 1382 علاوه بر دوره های کاردانی ناپیوسته مجوز برگزاری تنها دوره کارشناسی ناپیوسته مهندسی تکنولوژی نرم افزار کامپیوتر را نیز اخذ نمود و مجددا" با توجه به افزایش تعداد  دانشجو در خرداد ماه 1382 به ساختمان فعلی كه  از طرف سازمان گسترش در اختيار اين مرکز قرار گرفته نقل مکان کرد و دو طبقه از ساختمان مذکور به مرکز اختصاص یافت. و از پایان سال 1391 با توجه به ظرفیت شناسی انجام شده و مذاکرات صورت گرفته با دانشگاه جامع و با ورود رشته های متعدد تحصیلی در مقاطع مختلف تحصیلی (کاردانی، کارشناسی و کارشناسی ارشد) این مرکز موفق گردیده است در سال 1392 به بزرگترين مركز علمي كاربردي در حوزه IT تبدیل شود و از كليه رشته هاي موجود در اين حوزه در دانشگاه جامع علمی کاربردی کشور بهره مند گردد و همچنین در حوزه بانکی در رشته کارشناسی حرفه ای حسابداری مالی و در سال 1393 در رشته کارشناسی حرفه ای حسابداری بانکی به داوطلبان ارائه خدمت نمايد. 

لیست دوره های کاردانی و کارشناسی ناپیوسته

عنوان رشته

مقطع

کاردانی فنی ارتباطات و فناوری اطلاعات(ICT)

کاردانی ناپیوسته

کاردانی فنی شبکه های کامپیوتری

کاردانی ناپیوسته

کاردانی فنی فناوری اطلاعات-اینترنت و شبکه های گسترده

کاردانی ناپیوسته

کاردانی فنی کامپیوتر-سیستم های کامپیوتری

کاردانی ناپیوسته

کاردانی فنی نرم افزار-برنامه سازی کامپیوتری

کاردانی ناپیوسته

مهندسی فناوری اطلاعات– امنیت اطلاعات

کارشناسی ناپیوسته

مهندسی فناوری اطلاعات– برنامه نویسی تحت وب

کارشناسی ناپیوسته

مهندسی فناوری اطلاعات– تجارت الکترونیک

کارشناسی ناپیوسته

مهندسی فناوری اطلاعات– طراحی صفحات وب

کارشناسی ناپیوسته

مهندسی فناوری اطلاعات– فناوری اطلاعات

کارشناسی ناپیوسته

مهندسی فناوری سیستم های سخت افزاری رایانه

کارشناسی ناپیوسته

مهندسی فناوری شبکه های کامپیوتری

کارشناسی ناپیوسته

کارشناسی حرفه ای حسابداری-حسابداری بانکی

کارشناسی ناپیوسته

کارشناسی حرفه ای حسابداری-حسابداری مالی

کارشناسی ناپیوسته

 

شرکت گسترش انفورماتیک ایران در سال 1376 اقدام به تأسيس مرکز آموزشی علمی کاربردی گسترش انفورماتیک ایران  نمود تا درساير فعاليت هاي تخصصی ، علمي و اجتماعي خود ، خدمتي ديگر به مردمان و شهروندان ارائه نمايد.

دوره های تک پودمان بانکی                           

دوره های تک پودمان بانکی                            

دوره های تک پودمان IT                       

بازرسی عملکرد شعب بانک

پياده سازي و پشتيباني شبكه‌هاي كامپيوتري

بهداشت اعتباری مشتریان بانک

مجازي سازي شبكه‌هاي كامپيوتري

شیوه های اعتبار سنجی مشتریان بانکی

نصب، راه‌اندازي و عيب يابي شبكه‌هاي محلي

ظرفیت سنجی بنگاه های اقتصادی

مدیریت شبکه و سیستم های سیسکو

نظارت بر تسهیلات اعطایی بانک

نصب و راه‌اندازي لينوكس

مدیریت تامین مالی پیشرفته

نصب و عيب يابي سخت‌افزار كامپيوترهاي شخصي و سرويس دهنده‌ها

مدیریت مستندسازی و تامین منابع مالی

تربيت برنامه نويس جاوا

مدیریت اجرایی (MBA) گرایش بازاریابی و فروش

برنامه نویسی J2EE (تولید و کاربری وب سرویس ها)

مدیریت اجرایی (MBA) گرایش مالی

برنامه نویسی NET.

تجزیه و تحلیل صورتهای مالی

توسعه وب سرويس‌ها (برنامه نويسي پيشرفته J2EE)

 

برنامه نویسی پیشرفته با نرم افزارهای تحت NET.

 

این مرکز درحال حاضر داراي 20 کلاس درسی، 7 سايت کامپیوتری، 1 آزمايشگاه الکترونیک، 1 کارگاه برق،   1گارگاه شبکه وسالن تربیت بدنی، دفتر خدمات فنی و بوفه می باشد. همچنين كتابخانه ای  با 400جلد كتاب در موضوعات ادبي ، فناوری اطلاعات ، ديني و اجتماعي نيز در ساختمان آموزشی داير می باشد.

مرکز آموزش بین المللی اپتک :

 شرکت گسترش انفورماتیک ایران امتیاز نمایندگی(Franchisee)  و نمایندگی اصلی (Master Franchisee ) برای ایران را از موسسه بین المللی Aptech هندوستان در سال 2002 میلادی اخذ نموده است و دوره سه ساله فناوری اطلاعات ACCP- APTECH Certified Computer Professional) ( را از سال 2002 میلادی تا به حال برگزار کرده است.

 

3-مرکز آموزش تخصصی کاربردی :

مرکز آموزشهای تخصصی کاربردی گسترش انفورماتیک ایران، با توجه به نیاز کنونی و آینده وزارتخانه ها، سازمانها و شرکتهای دولتی و خصوصی دوره های ویژه ای را طراحی نموده و آمادگی خود را جهت مشاوره، نیازسنجی، برنامه ریزی و طراحی دوره های اختصاصی و اجرای آنها در مرکز و یا محل مشتریان اعلام می نماید.

 

4-مركز مجاز آموزش و آزمون بین المللی ICDL  از بنیاد ICDL ایران :

اين مرکز با مجوز آموزش و آزمون بین المللی ICDL  از بنیاد ICDL ایران از سال 1386 این دوره ها و آزمونهای بین المللی را برگزار کرده و آماده سرویس دهی به وزارتخانه ها ، سازمانها و شرکتهای دولتی و خصوصی و عموم متقاضیان می باشد.

 

اطلاعات تماس

 • آدرس :ایران، تهران
 •  میدان آرژانتین- خیابان وزرا (خالد اسلامبولی) - خیابان بیستم(شهید رفیعی)-پلاک 16
 •    شرکت گسترش انفورماتیک ایران 
 •    : تلفن تماس

 

42096000

88103619

88102323

88103172

 • واحد فروش و شبکه :
 • 88553842
 • 88554961
 • 88554971
 • واحد نرم افزار:  
 • 88554698
 • واحد پروژه ها:  
 • 88103566
 • 88553832
 • فکس شرکت :
 • 88101383
 • تلفن های گویا- داخلی 600

نظر کاربران

بالا
We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. More details…